مجتمع فنی تهران

طراحی لباس

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب PDF

معرفی      دوره طرحی لباس  :

دوره های طراحی لباس بنا بر نیاز موجود جامعه به 3 دوره تقسیم شده اند :

1-       دوره اول که با      (plan A )  نام برده می شود ، یک دوره فوق فشرده برای برای افرادی می باشد که هیچ گونه آشنایی با طراحی لباس ندارند و به دلیل کمبود وقت صرفا جهت آشنایی کلی با طراحی لباس ، دوره را پشت سر      می گذارند . دوره می تواند برای صاحبان و یا کارمندان یک تولیدی لباس و یا کارخانه ها بسیار مفید واقع شود .

در پایان این دوره شخص فقط می تواند طراحی لباس کند و در زمینه طراحی الگو و دوخت هیچ توانایی ندارد.

از مزیت های این دوره این است که فرد با تمام زوایای دنیای مد به صورت خلاصه آشنا می شود و چنانچه در بعضی زمینه ها آمادگی و توانایی کامل را داشته باشد ، برای ادامه دوره ، فقط به قوی کردن نقاط ضعف خود و یا قسمت تخصصی مورد نیاز شغل خود می پردازد و به کلاس های تخصصی آن درس مثلا (تجارت در دنیای مد) یا (کاربرد رایانه در طراحی الگو) به صورت پیشرفته می رود و واحدهای دیگر را نمی گذراند .  

 

2-      دوره دوم که با (plan B)   نام برده می شود ، خود به دو دوره (مقدماتی و پیشرفته ) تقسیم می شود .

دوره اول با نام دوره مقدماتی طراحی لباس ، به آموزش مفصل و کامل مبانی طراحی لباس می پردازد و دوره دوم به طور مفصل به تربیت یک طراح لباس کامل می پردازد. در پایان این دوره شخص کاملا دروس طراحی لباس را درست مثل یک دانشجو در دانشگاه می گذراند و توانایی کامل برای طراحی لباس و نمایش زنده لباس پیدا می کند و می تواند در جایگاه های مختلف یک طراح لباس اعم از (راه اندازی و سرپرستی کارگاه تولید لباس ، طراحی لباس بصورت خصوصی و یا صنعتی ، .........) بپردازد . هنر جو می تواند برای حرفه ای شدن در دوره های  فوق پیشرفته (plan C) شرکت کند .

 

3-      دوره سوم که با (plan C )  نام برده می شود ، یک دوره فوق پیشرفته است که به آموزش تکنیک های حرفه ای    می پردازد  . این دوره می تواند برای کسانی که واحد های طراحی لباس را در در دانشگاه ویا در (plan B)   گذرانده اند ویا به هر طریقی با طراحی لباس آشنایی دارند و صرفا تمایل به حرفه ای تر شدن دارند ، بسیار مفید واقع شود. در این دوره هنر جو به یادگیری تکنیک های جدید طراحی و تجارت مد می پردازد. 

 

 

 

 

شما اینجا هستید: خانه

نظرسنجی

مهمترین معیار شما برای انتخاب مجتمع فنی تهران چیست؟
 

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.!

FacebookTwitterLinkedInRSS Feed

عضویت در خبرنامه

تماس با ما

مشاوره و ثبت نام دپارتمان فناوری اطلاعات 22298565 22838287
مشاوره و ثبت نام دپارتمان زبان های خارجی 22838287 22297388
مشاوره و ثبت نام دپارتمان مالی و حسابداری 26118172
مشاوره و ثبت نام دپارتمان مدیریت و کسب و کار 26131509
مشاوره و ثبت نام دپارتمان هنر و معماری 22838258
دپارتمان آموزش های برون سازمانی 26131509